Освітня програма
Натисніть сюди
Документ Osvtnja_programa__1_.docx
СХВАЛЕНО Рішенням педагогічної ради школи протокол № | ЗАТВЕРДЖУЮ Директор Марія БУРИК |
Освітня програма
Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст.
Журавненської селищної ради Стрийського району
Львівської області
на 2022 – 2024н.р.
Освітня програма для 5-6 класів
Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст. розроблена на основі Типової освітньої програми, розробленої на основі Державного стандарту базової середньої освіти (далі - Державний стандарт), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 898.
Освітня програма визначає:
вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою базової середньої освіти;
загальний обсяг навчального навантаження на адаптаційному циклі та циклі базового предметного навчання (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання.
Освітня програма включає:
Ø навчальний план Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст.;
Ø модельні навчальні програми;
Ø форми організації освітнього процесу;
Ø опис інструментарію оцінювання.
Під час розроблення Освітньої програми враховано гарантовані державою права щодо академічної, організаційної, фінансової й кадрової автономії закладу освіти, а також права педагогічних працівників на академічну свободу.
Відповідно до Закону України «Про освіту» метою повної загальної середньої освіти є всебічний розвиток, виховання й соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності. Досягнення цієї мети забезпечується через формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.
Відповідно до рішення педагогічної ради Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст. Освітня програма розроблена для адаптаційного циклу базової середньої освіти.
Освітня програма закладу загальної середньої освіти, розроблена на основі Типової освітньої програми, відповідно до частини третьої статті 11 Закону України «Про повну загальну середню освіту», та:
відповідає структурі Типової освітньої програми та визначеним нею вимогам до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою програмою закладу освіти;
визначає (в обсязі не меншому, ніж встановлено Типовою освітньою програмою) загальний обсяг навчального навантаження на адаптаційному циклі та циклі базового предметного навчання (в годинах), його розподіл між освітніми галузями за роками навчання;
містить навчальний план, що ґрунтується на одному з варіантів типових навчальних планів Типової освітньої програми і передбачає перерозподіл годин
(у визначеному обсязі) між обов’язковими для вивчення навчальними предметами (крім української мови та фізичної культури) певної освітньої галузі, які можуть вивчатися окремо та/або інтегровано з іншими навчальними предметами;
містить перелік модельних навчальних програм, що використовуються закладом освіти в освітньому процесі, та/або навчальних програм, затверджених педагогічною радою, що мають містити опис результатів навчання учнів з навчальних предметів (інтегрованих курсів) в обсязі не меншому, ніж встановлено відповідними модельними навчальними програмами;
опис форм організації освітнього процесу та інструментарію оцінювання.
2. Вимоги до осіб, які можуть розпочати навчання за освітньою
програмою
Навчання за освітньою програмою базової середньої освіти можуть розпочинати учні, які на момент зарахування (переведення) до закладу загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття відповідного рівня повної загальної середньої освіти, досягли результатів навчання, визначених у Державному стандарті початкової освіти, що підтверджено відповідним документом (свідоцтвом досягнень, свідоцтвом про здобуття початкової освіти).
У разі відсутності результатів річного оцінювання з будь-яких предметів та/або державної підсумкової атестації за рівень початкової освіти учні повинні пройти відповідне оцінювання упродовж першого семестру навчального року.
Для проведення оцінювання наказом керівника закладу освіти створюється комісія, затверджується її склад (голова та члени комісії), а також графік проведення оцінювання та перелік завдань з навчальних предметів.
Протокол оцінювання рівня навчальних досягнень складається за формою згідно з додатком 2 до Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України 12 січня 2016 року № 8 (у редакції наказу Міністерства освіти і науки України від 10 липня 2019 року № 955), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 лютого 2016 р. за № 184/28314.
3. Загальний обсяг навчального навантаження на адаптаційному циклі базової середньої освіти та циклі базового предметного навчання базової середньої освіти, його розподіл між освітніми галузями за роками навчання
Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-6 класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти) Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст. сформовано для закладу з навчанням українською мовою (додаток 1).
Розподіл навчального навантаження здійснено за освітніми галузями та роками навчання.
Рекомендовану, мінімальну та максимальну кількість навчальних годин за освітніми галузями та роками навчання визначено відповідно до базових навчальних планів (додаток 23 Державного стандарту).
4. Навчальні плани
Навчальні плани (додатки 2,3,4) містять:
– перелік предметів та інтегрованих курсів для реалізації кожної освітньої галузі, а також перелік міжгалузевих інтегрованих курсів;
– розподіл навчального навантаження за роками навчання між навчальними предметами (інтегрованими курсами), обов’язковими для вивчення;
– додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, курсів за вибором, проведення індивідуальних консультацій та групових занять.
Закладом освіти визначено перелік навчальних предметів та інтегрованих курсів, а також предмети/курси варіативного освітнього компоненту з урахуванням освітніх потреб учнів, що відображається у навчальному плані освітньої програми закладу освіти.
Навчальне навантаження у навчальних планах орієнтоване на «рекомендований» навчальний час, визначений базовим навчальним планом Державного стандарту для вивчення певної освітньої галузі на адаптаційному та предметному циклах навчання базової середньої освіти.
Кількість навчальних годин на вивчення інтегрованих курсів заклад освіти визначив самостійно з урахуванням навчального навантаження на відповідні навчальні предмети у типовому навчальному плані.
Кількість навчальних годин на вивчення кожної освітньої галузі, відповідно до пункту 26 Державного стандарту, визначив заклад освіти в межах заданого діапазону «мінімального» та «максимального» навчального навантаження.
Сума годин на вивчення всіх освітніх галузей у навчальному плані закладу загальної середньої освіти не перевищує загальнорічної кількості навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи), визначеної базовим навчальним планом, з дотриманням вимог гранично допустимого річного навчального навантаження учнів.
5. Модельні навчальні програми
Модельна навчальна програма - документ, що визначає орієнтовну послідовність досягнення очікуваних результатів навчання учнів, зміст навчального предмета, інтегрованого курсу та види навчальної діяльності учнів, рекомендований для використання в освітньому процесі в порядку, визначеному законодавством.
Модельні навчальні програми розроблені для адаптаційного циклу (Додаток 5).
Навчальні програми, що розроблені на основі модельних навчальних програм, затверджуються педагогічною радою закладу освіти.
6. Рекомендовані форми організації освітнього процесу
Освітній процес організовується в безпечному освітньому середовищі та здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їхніх особливих освітніх потреб.
У рамках академічної свободи у Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст. організовано різні форми освітнього процесу, які визначені педагогічною радою закладу освіти та відображені в освітній програмі. Вибір форм залежить від наявності необхідних ресурсів (матеріально-технічного, кадрового, навчально-методичного, інформаційного забезпечення освітньої діяльності тощо), а також форм здобуття освіти.
За потреби з метою належної організації освітнього процесу в закладі загальної середньої освіти може бути сформований інклюзивний клас.
7. Опис інструментарію оцінювання
Оцінюванню підлягають результати навчання з навчальних предметів, інтегрованих курсів обов’язкового освітнього компонента типового навчального плану. Педагогічна рада закладу загальної середньої освіти прийняти рішення про оцінювання результатів навчання складників вибіркового освітнього компонента.
Оцінювання відповідності результатів навчання учнів, які завершили здобуття базової середньої освіти, вимогам Державного стандарту здійснюється шляхом державної підсумкової атестації.
Оцінювання результатів навчання учнів має бути зорієнтованим на ключові компетентності і наскрізні вміння та вимоги до обов’язкових результатів навчання у відповідній освітній галузі, визначені Державним стандартом.
Встановлення відповідності між вимогами до результатів навчання учнів, визначеними Державним стандартом, та показниками їх вимірювання здійснюється відповідно до системи та загальних критеріїв оцінювання результатів навчання учнів, визначених Міністерством освіти і науки України.
Основними видами оцінювання результатів навчання учнів є: поточне, підсумкове (тематичне, семестрове, річне) оцінювання та державна підсумкова атестація.
Річне оцінювання здійснюються за системою оцінювання, визначеною законодавством, а результати такого оцінювання відображаються у свідоцтві досягнень, що видається учневі щороку. Поточне та підсумкове оцінювання результатів навчання учнів здійснюють відповідно до вимог модельних навчальних програм із застосуванням таких основних форм та способів:
усної (зокрема шляхом індивідуального, групового та фронтального опитування);
письмової, у тому числі графічної (зокрема шляхом виконання діагностичних, самостійних та контрольних робіт, тестування, організації роботи з текстами, діаграмами, таблицями, графіками, схемами, контурними картами тощо);
цифрової (зокрема шляхом тестування в електронному форматі); практичної (зокрема шляхом організації виконання різних видів експериментальних досліджень та навчальних проектів, виготовлення виробів, роботи з біологічними об’єктами, хімічними речовинами тощо).
У рамках академічної свободи педагогічні працівники закладу освіти здійснюють вибір форм, змісту та способу оцінювання залежно від дидактичної мети.
Додаток 1
Загальний обсяг навчального навантаження для учнів 5-6 класів (адаптаційний цикл базової середньої освіти)
Протесівського КЗЗСО І-ІІІ ст.
Назва освітньої галузі |
Навчальне навантаження |
5 клас |
6 клас |
||||||
План |
Рек |
Мін |
Макс |
План |
Рек |
Мін |
Макс |
||
Мовно-літературна |
на тиждень |
12,5 |
11 |
10 |
13 |
12,5 |
11 |
10 |
13 |
на рік |
437,5 |
385 |
350 |
455 |
437,5 |
385 |
350 |
455 |
|
Математична |
на тиждень |
5 |
5 |
4 |
6 |
5 |
5 |
4 |
6 |
на рік |
175 |
175 |
140 |
210 |
175 |
175 |
140 |
210 |
|
Природнича |
на тиждень |
2 |
2 |
1,5 |
3 |
4 |
4 |
2 |
5 |
на рік |
70 |
70 |
52,5 |
105 |
140 |
140 |
70 |
175 |
|
Соціальна і здоров’язбережувальна |
на тиждень |
1 |
1,5 |
1 |
3 |
2 |
1,5 |
1 |
3 |
на рік |
35 |
52,5 |
35 |
105 |
70 |
52,5 |
35 |
105 |
|
Громадянська та історична |
на тиждень |
2 |
1 |
1 |
2 |
2 |
2 |
1,5 |
3 |
на рік |
70 |
35 |
35 |
70 |
70 |
70 |
52,5 |
105 |
|
Інформатична |
на тиждень |
1,5 |
1,5 |
1 |
2 |
1,5 |
1,5 |
1 |
2 |
на рік |
52,5 |
52,5 |
35 |
70 |
52,5 |
52,5 |
35 |
70 |
|
Технологічна |
на тиждень |
2 |
2 |
1 |
3 |
2 |
2,0 |
1 |
3 |
на рік |
70 |
70 |
35 |
105 |
70 |
70 |
35 |
105 |
|
Мистецька |
на тиждень |
2 |
2 |
1 |
3 |
2 |
2 |
1 |
3 |
на рік |
70 |
70 |
35 |
105 |
70 |
70 |
35 |
105 |
|
Фізична культура |
на тиждень |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
3 |
на рік |
105 |
105 |
105 |
105 |
105 |
105 |
105 |
105 |
|
Усього на рік |
на тиждень |
31 |
29 |
23,5 |
38 |
34 |
32 |
24,5 |
41 |
на рік |
1085 |
1015 |
822,5 |
1330 |
1190 |
1120 |
857,5 |
1435 |
|
Додаткові години для |
Додаткові на тиждень |
0 |
2 |
|
|
0 |
2 |
|
|
Додаткові на рік |
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
|
Друга іноземна на тиждень |
0 |
|
|
|
0 |
|
|
|
|
Друга іноземна на рік |
0 |
70 |
|
|
0 |
70 |
|
|
|
Загальнорічна кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) |
на тиждень |
31 |
31 |
|
|
34 |
34 |
|
|
на рік |
1085 |
1085 |
|
|
1190 |
1190 |
|
|
|
Гранично допустиме річне навантаження учнів |
на тиждень |
|
28 |
|
|
|
31 |
|
|
на рік |
|
980 |
|
|
|
1085 |
|
|
Додаток 2
Навчальні плани
Протесівський КЗЗСО І-ІІІ ст.
Навчальний план 5-6 класи |
||||||
|
Інтегрований курс (обрати з випадаючого списку) |
Предмет |
Індекс галузі |
5 клас |
6 клас |
|
|
|
Українська мова |
МОВ |
5 |
5 |
|
|
Українська література |
МОВ |
2 |
2 |
||
|
Зарубіжна література |
МОВ |
1,5 |
1,5 |
||
|
Треба обрати мову --> |
Англійська мова |
МОВ |
4 |
4 |
|
|
|
МОВ |
0 |
0 |
||
|
Математика |
МАО |
5 |
5 |
||
|
Пізнаємо природу |
<--Треба обрати інтегрований курс |
ПРО |
2 |
2 |
|
|
Географія |
ПРО |
0 |
2 |
||
|
Здоров'я, безпека та добробут |
|
СЗО |
1 |
2 |
|
|
Можна обрати один з курсів --> |
Етика |
СЗО |
0 |
0 |
|
|
Досліджуємо історію і суспільство |
|
ГІО |
2 |
0 |
|
|
|
ГІО |
0 |
2 |
||
|
Інформатика |
ІФО |
1,5 |
1,5 |
||
|
Технології |
ТЕО |
2 |
2 |
||
|
Мистецтво |
|
МИО |
1 |
1 |
|
|
|
МИО |
1 |
1 |
||
|
Фізична культура |
ФІО |
3 |
3 |
||
|
Усього |
31 |
34 |
|||
|
Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять |
0 |
0 |
|||
|
Міжгалузеві інтегровані курси |
0 |
0 |
|||
|
Робототехніка |
|
0 |
0 |
||
STEM |
|
0 |
0 |
|||
Драматургія і театр |
|
0 |
0 |
|||
|
Кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) |
31 |
34 |
|||
|
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня |
28 |
31 |
Додаток 3
Річний навчальний план 5-го класу |
||||||
|
Галузь |
Інтегрований курс |
Предмет |
Індекс галузі |
5 клас |
|
Мовно-літературна |
|
Українська мова |
МОВ |
5 |
||
Українська література |
МОВ |
2 |
||||
Зарубіжна література |
МОВ |
1,5 |
||||
|
Англійська мова |
МОВ |
4 |
|||
|
МОВ |
0 |
||||
Математична |
|
Математика |
МАО |
5 |
||
Природнича |
Пізнаємо природу |
|
ПРО |
2 |
||
|
|
ПРО |
0 |
|||
Соціальна і здоров’язбережувальна |
Здоров'я, безпека та добробут |
|
СЗО |
1 |
||
|
Етика |
СЗО |
0 |
|||
Громадянська та історична |
Досліджуємо історію і суспільство |
|
ГІО |
2 |
||
|
ГІО |
0 |
||||
Інформатична |
|
Інформатика |
ІФО |
1,5 |
||
Технологічна |
|
Технології |
ТЕО |
2 |
||
Мистецька |
Мистецтво |
|
МИО |
1 |
||
|
МИО |
1 |
||||
Фізична культура |
|
Фізична культура |
ФІО |
3 |
||
|
Усього |
31 |
||||
|
Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять |
0 |
||||
|
Міжгалузеві інтегровані курси |
0 |
||||
|
Робототехніка |
|
0 |
|||
STEM |
|
0 |
||||
Драматургія і театр |
|
0 |
||||
|
Кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) |
31 |
||||
|
Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня |
28 |
Додаток 4
Річний навчальний план 6-го класу |
||||
Галузь |
Інтегрований курс |
Предмет |
Індекс галузі |
6 клас |
Мовно-літературна |
|
Українська мова |
МОВ |
5 |
Українська література |
МОВ |
2 |
||
Зарубіжна література |
МОВ |
1,5 |
||
|
Англійська мова |
МОВ |
4 |
|
|
МОВ |
0 |
||
Математична |
|
Математика |
МАО |
5 |
Природнича |
Пізнаємо природу |
|
ПРО |
2 |
|
Географія |
ПРО |
2 |
|
Соціальна і здоров’язбережувальна |
Здоров'я, безпека та добробут |
|
СЗО |
2 |
|
Етика |
СЗО |
0 |
|
Громадянська та історична |
Досліджуємо історію і суспільство |
|
ГІО |
0 |
|
ГІО |
2 |
||
Інформатична |
|
Інформатика |
ІФО |
1,5 |
Технологічна |
|
Технології |
ТЕО |
2 |
Мистецька |
Мистецтво |
|
МИО |
1 |
|
МИО |
1 |
||
Фізична культура |
|
Фізична культура |
ФІО |
3 |
Усього |
34 |
|||
Додаткові години для вивчення предметів освітніх галузей, вибіркових освітніх компонентів, проведення індивідуальних консультацій та групових занять |
0 |
|||
Міжгалузеві інтегровані курси |
0 |
|||
|
Робототехніка |
|
0 |
|
STEM |
|
0 |
||
Драматургія і театр |
|
0 |
||
Кількість навчальних годин, що фінансуються з бюджету (без урахування поділу на групи) |
34 |
Додаток 5
Модельні навчальні програми
Освітній компонент |
Назва програми |
Українська мова |
Українська мова 5-6 кл. Заболотний та ін. |
Українська література |
Українська література 5-6 кл. Яценко та ін. |
Зарубіжна література |
Зарубіжна література. 5-6 кл. Богданець-Білоскаленко та ін. |
Англійська мова |
Іноземна мова 5-9 кл. Зимомря та ін. |
|
|
Математика |
Математика 5-6 кл. Істер. |
Пізнаємо природу |
Пізнаємо природу 5-6 кл. Коршевнюк. |
Здоров'я, безпека та добробут |
Здоров'я, безпека та добробут 5-6 кл. Воронцова та ін. |
Етика |
|
Досліджуємо історію і суспільство |
Досліджуємо історію і суспільство 5-6 кл. Васильків та ін. |
Інформатика |
Інформатика 5-6 кл. Ривкінд та ін. |
Технології |
Технології 5-6 кл. Ходзицька та ін. |
Мистецтво |
Мистецтво 5-6 кл. Масол, Просіна. |
Фізична культура |
Фізична культура. 5-6 кл. Педан та ін. |
|
|